Bezpieczne wakacje 2021

Data publikacji: 7 lipca 2021

Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie całego województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2021″, które potrwają do 1 września 2021 r.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia w naszym regionie kolejnej edycji akcji, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom oraz młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren województwa śląskiego.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji wojewoda śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze:   32 20 77 077,  na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń oraz nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Podejmowane działania mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą i w górach, a także bezpieczeństwa i higieny w związku z sytuacją epidemiczną.

Ważne informacje poniżej pod linkami:

Bezpieczeństwo na drogach

Call Now ButtonZadzwoń teraz