Bezpieczniej nad akwenami

Data publikacji: 8 lipca 2021

Będzie bezpieczniej nad akwenami dzięki przekazanym środkom na sfinansowanie dodatkowych patroli policyjnych. W lipcu i sierpniu pojawią się dodatkowe patrole nad zalewem Nakło – Chechło oraz nad akwenem Zielona w Kaletach. Dzięki temu mieszkańcy powiatu wypoczywający w tych miejscach będą czuć się jeszcze bezpieczniej.  

Działania tarnogórskiego starostwa w tym zakresie to jeden z elementów wspierania służb w realizacji ustawowych zadań oraz dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

Zgodnie z zawartymi porozumieniami, tarnogórskie starostwo oraz gmina Świerklaniec sfinansują dodatkowe służby mundurowych nad akwenami wodnymi. Na ten cel została przeznaczona kwota prawie 40 tysięcy złotych. Pozwoli to na wystawienie 158 dodatkowych, ośmiogodzinnych służb patrolowych nad zalewem Nakło-Chechło oraz 22 ośmiogodzinnych służb nad akwenem Zielona. Od lat, służby ponadnormatywne stanowią jeden z elementów budowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Umundurowani policjanci kierowani będą przede wszystkim w miejsca rekreacji i wypoczynku.

policjanci podczas patrolu zalewu Nakło-Chechło
Call Now ButtonZadzwoń teraz