Quiz „Na ziemi Tarnogórskiej”

Data publikacji: 8 lipca 2021
kart do gry

Młodzież i dzieci ze stowarzyszenia „Pomocna dłoń”  wraz z nauczycielami stworzyli quiz „Na Ziemi Tarnogórskiej”. Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków powiatu tarnogórskiego.

Quiz „Na Ziemi Tarnogórskiej” stworzony przez grupę nauczycieli i uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach, w którym działa Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”, powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków powiatu „Szkolna Akademia Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej” .

W trakcie realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie pod opieką nauczycieli sporządzili wykaz szczególnie charakterystycznych i ciekawych miejsc w naszym powiecie. Zdobyta podczas warsztatów wiedza posłużyła do stworzenia specjalnych kart do quizu edukacyjnego „Na Ziemi Tarnogórskiej”. Nauka poprzez zabawę, to jeden z priorytetów podczas realizacji tego zdania. Gra składa się z 20 kart. Na każdej karcie znajduje się zdjęcie atrakcji lub zabytku powiatu tarnogórskiego oraz dwa pytania, w tym jedno związane z przedstawionym zdjęciem.  Zabawę wygrywa gracz, który udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. 

Dzieci ze specjalnego  ośrodka lubią się uczyć, jednak chętniej to robią, gdy mają okazję jednocześnie do zabawy poza ścianami klasy. To była okazja do poznania ciekawych miejsc przez naszych podopiecznych i jednocześnie udział w ciekawym projekcie, którego finałem było stworzenie kart ze zdjęciami i informacjami o ciekawych miejscach i zabytkach naszego regionu  – mówi jedna z współautorek przedsięwzięcia nauczycielka Agata Koptyńska-Małek.

Z projektu współfinansowanego przez tarnogórskie starostwo powiatowe skorzystają także dzieci i młodzież z innych placówek oświatowych.  Mamy nadzieję, że projekt ten będzie wstępem do kolejnych edycji, może o miejscach rekreacji i wypoczynku lub ciekawych wydarzeniach historycznych. Uczestnikom oraz opiekunom życzymy wielu nowych pomysłów i wytrwałości w swoich planach.

Opiekunowie grupy to : Agata Koptyńska-Małek – nauczyciel przedmiotów przyrodniczych, Przewodnik Terenowy po Województwie Śląskim, Aleksandra Brytner – nauczyciel historii i wos, pasjonatka historii Ziemi Tarnogórskiej, Barbara Klimek – plastyka, wychowanie techniczne, psychokorekcja zachowań i zaburzeń u dzieci i młodzieży, Monika Makosz – nauczyciel języka polskiego, oligofrenopedagog i terapeuta oraz Sonia Morawiec-Lewartowska – nauczyciel praktycznej nauki zawodu, oligofrenopedagog, kwalifikowany pilot wycieczek.

Call Now ButtonZadzwoń teraz