Akademia z okazji Święta Policji

Data publikacji: 12 lipca 2021

Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala złożyła życzenia i podziękowania tarnogórskim policjantom podczas uroczystej akademii z okazji Święta Policji. Na ręce Komendanta Powiatowego mł.insp. Sławomira Bylickiego, Starosta złożyła list gratulacyjny z życzeniami dla policjantów, pracowników tarnogórskiej komendy i ich rodzin.

W miniony piątek, 9 lipca tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości z okazji 102-lecia powstania Policji Państwowej 70 policjantów tarnogórskiej komendy zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne.

Tegoroczne obchody w 102. rocznicę powstania Policji Państwowej honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor doktor Jarosław Szymczyk. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią uroczysta zbiórka w skromniejszym niż dotychczas gronie rozpoczęła się o godzinie 10:00 w budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki przywitał wszystkich zebranych gości. Szef tarnogórskich policjantów złożył również życzenia policjantkom, policjantom, pracownikom Policji oraz ich rodzinom, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Z rąk komendanta Bylickiego mianowania na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 70 policjantów.

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Romana Rabsztyna w korpusie oficerów młodszych na wyższy stopień policyjny mianowano 2 policjantów, w korpusie aspirantów 28 policjantów, a w korpusie podoficerów mianowano 28 funkcjonariuszy. Natomiast rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego, w korpusie szeregowych na wyższy stopień policyjny mianowano 12 policjantów.

źródło: KPP Tarnowskie Góry

Call Now ButtonZadzwoń teraz