Nabór do tarnogórskich szkół średnich zakończony!

Data publikacji: 23 lipca 2021
nastolatka z czerwonym zeszytem w rękach

Właśnie dobiegł końca nabór uczniów do szkół średnich i branżowych, które podlegają pod Powiat Tarnogórski. W roku szkolnym 2021/2022 do naszych szkół średnich zostało zakwalifikowanych 1252 uczniów, którzy będą pobierali naukę w 44 klasach.

W ramach rekrutacji elektronicznej prowadzonej przez Powiat Tarnogórski zostało otwartych 5 klas branżowych szkół I stopnia dla 139 uczniów, 15 klas liceów ogólnokształcących dla 444 uczniów i 24 klasy techników dla 669 uczniów.

Tradycyjnie, największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się licea. Do „Sempy” czyli I LO im. S. Sempołowskiej przyjęto aż 192 absolwentów podstawówek, a do „Stasia” tj. II LO im. S. Staszica180 .

Sporą popularnością cieszył się „Mechanik” czyli Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, w którym naukę rozpocznie kolejnych 186 uczniów. W tej szkole bardzo popularne okazały się kierunki: technik informatyk i programista.

Ważny jest jeszcze jeden termin, a mianowicie do 30 lipca br. kandydaci muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w wybranej szkole. Dlatego też muszą dostarczyć do placówki oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Dwa dni  później szkoły opublikują ostateczne listy przyjętych.

Call Now ButtonZadzwoń teraz