139 przyszłych czeladników

Data publikacji: 24 lipca 2021
kilka osób w wieku około 15 lat za stołem z zastawą obiadową

Od września 139 przyszłych czeladników będzie pobierało naukę w 5 tarnogórskich klasach, w tym 3 wielozawodowych.

W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych otwarto klasę „wielozawodową”, w której młodzież będzie się kształciła w zawodach: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz, dekarz, betoniarz, monter konstrukcji budowlanych oraz tapicer i cieśla.

W Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach utworzono klasę o kierunku mechanik pojazdów samochodowych oraz fryzjer. Natomiast powstanie jedna klasa „wielozawodowa”, w której uczniowie będą się kształcić w zawodach: blacharz samochodowy, elektromechanik samochodowy, elektryk, lakiernik samochodowy, kierowca mechanik, elektronik, elektromechanik, mechanik -monter maszyn i urządzeń oraz operator obrabiarek skrawających.

W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich powstała klasa „wielozawodowa”, gdzie młodzi ludzie będą się uczyli i zdobywali umiejętności zawodowe jako: kucharz, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa, kelner, magazynier logistyk, sprzedawca i pracownik obsługi hotelowej.

Call Now ButtonZadzwoń teraz