Od września nr alarmowy Straży Pożarnej 998 będzie przejęty przez CPR Katowice

Data publikacji: 19 sierpnia 2021
logo Państwowej Straży Pożarnej

Już we wrześniu 2021 roku zgłoszenia wpływające na numer alarmowy 998 zostają przejęte przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach (CPR).

Osoba, która zadzwoni na numer alarmowy 998 dodzwoni się do operatora numerów alarmowych, który zgodnie z procedurami zapyta o wymagane informacje i za pomocą systemu teleinformatycznego (dokument elektroniczny – tzw. formatka) przekaże zgłoszenie do właściwego dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego/Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej celem realizacji zgłoszenia.


Przy okazji warto zaznaczyć, iż z numerów alarmowych należy korzystać tylko w sytuacji potrzeby dokonania zgłoszenia alarmowego (w sytuacji zagrożenia zdrowia, życia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego).

Jeśli obywatel ma potrzebę kontaktu telefonicznego z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej, nie mającego charakteru zgłoszenia alarmowego, wówczas powinien zadzwonić na numer miejski, który dostępny jest na stronie internetowej danej komendy PSP, w książce telefonicznej, a często również w lokalnej prasie.

Komenda Powiatowa  Państwowej Straży Pożarnej 

w Tarnowskich Górach

ul. Górnicza 36

42 – 600 Tarnowskie Góry

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30

tel.: 478 518 600

fax: 327 390 539

Adres ePUAP: /KPPSPTG/SkrytkaESP

e-mail: kontakt@psptg.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz