Podziękowanie dla Zarządu Powiatu

Data publikacji: 23 sierpnia 2021
grupa osób ubrana w stroje rowerowe w tle tablica Gniezno

„Wszyscy uczestnicy IX Gnieźnieńskiej Pielgrzymki Rowerowej pragną podziękować Urzędowi Miasta Radzionków i Zarządowi Powiatu Tarnogórskiego za pomoc w przygotowaniu tej wyprawy, która wiodła śladami Św. Wojciecha i zorganizowana była przez Koło Lokalne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy par. Św. Wojciecha w Radzionkowie.”

„Nasza trasa była najdłuższą z dotychczasowych wypraw „gnieźnieńskich” i mogliśmy z barwami naszego miasta i powiatu – dzięki waszemu wsparciu – prezentować się w wielu miejscach w Polsce oraz w Czechach. Wśród wielu spotkań i rozmów z różnymi ludźmi napotkanymi na tegorocznej trasie często padało pytanie: o Radzionków, o region naszego Powiatu Tarnogórskiego – o nasze miejsce na mapie. Jesteśmy wdzięczni, że dane nam było móc podzielić się naszą Małą Ojczyzną z innymi. Cieszyło nas to, że wśród napotkanych ludzi nasz język – śląska gwara – wzbudzał zainteresowanie i szacunek. Miarkuja, co fes warto boło sie myncyć na ty rajzie, a Pon Bocka my za Wos tys prosiyli ło dobre rzondzynie nami.

Wielkie „Bóg zapłać”. Komandor IX Gnieźnieńskiej – Ireneusz Musialik”