Nowe wyposażenie pracowni w tarnogórskim Mechaniku

Data publikacji: 1 września 2021

Dzisiaj obyła się oficjalna prezentacja specjalistycznego elektronicznego sprzętu, który trafił do tarnogórskiego „Mechanika” dzięki wsparciu TAURONA. Nowoczesne wyposażenie zasiliło jedną z pracowni tej szkoły. Starosta Krystyna Kosmala złożyła podziękowania przedstawicielom firmy i życzyła wysokich osiągnięć w nauce uczniom korzystającym z pracowni.

Do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach (Mechanik), trafiło nowoczesne laboratorium. W jego skład weszło pięć kompletnych zestawów trenażerów do ćwiczeń elektroniki cyfrowej oraz tablica multimedialna wraz z oprzyrządowaniem.

Sprzęt został w całości sfinansowany przez TAURON, który wspiera szkolnictwo.

Projekt Zielone Laboratorium TAURONA to nowe działania skierowane do szkół z południa Polski, stworzone przez TAURON i Stowarzyszenie Robisz.to, łączące dwa projekty: Laboratoriów TAURONA oraz Mobilnego FabLabu „Fablika”.

Projekt ma na celu umożliwić nauczycielom i uczniom bezpłatny dostęp do najnowszych technologii służących wyzwalaniu kreatywności. W pierwszym etapie uczniowie i nauczyciele uczą się przy wsparciu specjalistów, jak używać maszyn i otwartego oprogramowania. Dzięki temu w następnym kroku mogą już sami korzystać z Laboratorium i samodzielnie wykorzystywać zdobytą wiedzę.

Call Now ButtonZadzwoń teraz