Nowe przejścia dla pieszych z doświetleniem jezdni

Data publikacji: 8 września 2021
przejście dla pieszych ulica Wyszyńskiego

W ostatnich kilkunastu tygodniach ukończono budowę oraz modernizację 20 przejść dla pieszych w różnych miejscowościach naszego powiatu. Większość z nich to przejścia w rejonie przedszkoli i szkół dlatego pracownicy wydziału inwestycji naciskali wykonawców aby zostały one ukończone przed początkiem roku szkolnego 2021/2022.

Jest jeszcze kilka inwestycji na ukończeniu lub gdzie zostało już tylko sprawdzenie jakości i zgodności wykonania robót z dokumentacją i zleceniem. Dotyczy to także inwestycji w rejonie ulicy Wyspiańskiego i Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. Ekipy remontowe pracowały tam bez wytchnienia, a nowa nawierzchnia została położona w ostatni weekend sierpnia, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Za niespełna 4 tygodnie w tym miejscu zostanie naniesione jeszcze oznakowanie poziome. Ze względu na technologię wykonania oznakowania nie można szybciej zrealizować tego zadania.

Cały czas trwają prace kończące inwestycje przebudowy przejść dla pieszych w wielu innych miejscowościach powiatu. Obecnie pracownicy starostwa na bieżąco dokonują odbiorów technicznych wraz z wykonawcami. O kolejnych nowych miejscach będziemy informować państwa za pośrednictwem strony i facebooka.

Dbając o bezpieczeństwo pieszych prawie wszystkie odnowione lub nowe przejścia mają dodatkowo doświetlenia jezdni w miejscu przechodzenia wraz z migającym ostrzegawczym światłem dla kierowców.

1             Kalety    1 Maja 72 (rejon placu zabaw)

2             Zbrosławice        Główna w m. Miedary (rejon szkoły)

3             Zbroslawice        Mikulczycka w m. Ziemięcice (rejon kościoła)

4             Zbroslawice        Mikulczycka w m. Przezchlebie (rejon przedszkola)