Pierwsze Śląskie Forum Gospodyń Wiejskich w Nakle Śląskim

Data publikacji: 9 września 2021
dwie dziewczyny w strojach ludowych, na głowach mają wianki

Wczoraj na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim odbyło się Pierwsze Śląskie Forum Gospodyń Wiejskich. W uroczystościach wzięło udział prawie 50 kół gospodyń z całego regionu. Było to pierwsze tego typu wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy oraz goście mogli zapoznać się z lokalnymi tradycjami, unikalnym rękodziełem oraz regionalnymi specjałami polskiej kuchni i odwiedzić nasz powiat.

Podczas forum nie zabrakło wystaw rękodzieła, lokalnych wypieków, ciast i śpiewu. Do Nakła przyjechało kilkaset osób z prawie 50 kół gospodyń z całego regionu.

Podczas przemówień Sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka zachęcała panie z kół gospodyń wiejskich do składania wniosków o wsparcie finansowe. Informacja o wnioskach jest także na naszej stronie. Organizatorem forum była Pani Poseł Barbara Dziuk, a patronat honorowy objął Pan Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.