Delegacja z Niemiec z wizytą w starostwie

Data publikacji: 14 września 2021
Kobieta i mężczyzna w maskach stoją obok siebie

Wicestarosta partnerskiego powiatu Erlangen-Höchstadt Manfred Bachmayer wraz z Berhnardem Richterem gościli wczoraj w powiecie tarnogórskim. W starostwie spotkali się ze Starostą Krystyną Kosmalą, Wicestarostą Sebastianem Nowakiem, członkami Zarządu Powiatu Krzysztofem Łozińskim i Stanisławem Torbusem oraz panią Sekretarz Barbarą Machurą.

Celem wizyty było uzgodnienie współpracy na nadchodzący rok 2022. Określenie kierunków współpracy partnerskiej i organizacji wspólnych wydarzeń kulturalnych, sportowych i oświatowych. Wicestarosta Bachmayer nawiązał o jubileuszu 50 rocznicy powstania powiatu Erlangen-Höchstadt, który przypada na czerwiec przyszłego roku. Jedną z przedstawionych propozycji  Manfreda Bahmayera było rozważenie udziału w jubileuszu orkiestry dętej z powiatu tarnogórskiego. Samorządowcy rozmawiali także o organizacji kolejnych wspólnych rajdów rowerowych, współpracy kulturalnej, a także wymiany młodzieży ze szkół średnich. Jak zgodnie oświadczyli wszystkie te ustalenia w dużej mierze zależą od stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce i Niemczech.