VIII Szlachecki weekend – Finał

Data publikacji: 14 września 2021
szlachecki_final_wydarzenie-plakat

Jednym z dwóch głównych punktów programu VIII edycji „Szlacheckiego weekendu” jest wystawa Centrum „Schaffgotschowie. Potomkowie Piastów i spadkobiercy śląskiego Kopciuszka”, poświęcona związkom łączącym trzy dynastie: Piastów z Brzegu, śląskich Schaffgotschów oraz Henckel von Donnersmarcków. Jej otwarcie odbyło się w ramach Prologu 25 czerwca, natomiast uroczysty Finał będzie mieć miejsce w ramach tradycyjnych, jesiennych dni „Szlacheckiego weekendu” – 18 września.

Patronat Honorowy: hrabia Hans Ulrich Schaffgotsch, Starosta tarnogórski Krystyna Kosmala

Program:

• spotkanie z hrabią Hansem Ulrykiem Schaffgotschem, będącym obecnie „głową” rodu

źródło: www.cekus.pl

szlachecki_final_wydarzenie-plakat