Wielka miłość na wielkiej ścianie

Data publikacji: 14 września 2021
plakat promujący wydarzenie

Wielka miłość na wielkiej ścianie. Na fasadzie Pałacu Kawalera w sobotę 18.09.2021r. Stowarzyszenie WRAZIDLOK pokaże widowisko typu światło – dźwięk pt.: „Historia wielkiej miłości Blanki i Guida”. Przedstawienie zacznie się o 19.00 opowieścią nt. historii Świerklańca. Prelegentami będą: Zbigniew Banaś i dr Łukasz Zimnoch. Ok. 19.40 fasada zmieni się w gigantyczną scenę, na której znów zatańczą Blanka i Guido w takt pieśni w wykonaniu Justyny Hubczyk.

Guido Henckel von Donnersmarck bajecznie bogaty hrabia i kurtyzana starsza od niego 11 lat spotykają się w stolicy świata, w Paryżu… tak zaczyna się historia wielkiej miłości pary, która władała Świerklańcem. Kim byli? Guido to bajecznie bogaty arystokrata, wojskowy, dyplomata, budowniczy, innowator, największy bogacz w historii Górnego Śląska. Blanka zaś to… kobieta zachwycająca, odurzająca, to eksplozja. Kobieta szpieg, poliglotka, koneserka, pławiąca swoją pożądliwość w niewyobrażalnym luksusie. Para ta buduje olbrzymi Pałac w Świerklańcu zaprojektowany i wyposażony przez Francuzów. Miłość Blanki i Guida kończy się tragiczne: jedwabny szal Pani na Świerklańcu w trakcie galopady zaplątał się w konar drzewa, co skończyło się tragiczne. Blanka udusiła się. Zakochany mąż nie pochował żony, trafiła ona do wanny z formaliną, która stała na pałacowym poddaszu…

Stowarzyszenie WRAZIDLOK dzięki wsparciu Powiatu Tarnogórskiego i Gminy Świerklaniec stworzyło widowisko o najbardziej zdumiewającej parze w historii Górnego Śląska.

***

Pałac Kawalera w Świerklańcu stara się o środki w Ramach Budżetu Obywatelskiego na stworzenie całorocznego pokazu mappingowego na fasadzie Pałacu Kawalera i czeka na każdy głos:

Żeby zagłosować wejdź: https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

Znajdź: Pula REGIO

Znajdź: Podregion IV

Daj 3 pkt. na projekt:

„Miłość Blanki i Guida” wielkie widowisko światłem malowane na fasadzie Pałacu Kawalera w Świerklańcu.

Już za kilkanaście miesięcy możesz przytulić zakochaną osobę, patrząc na zapierające dech widowisko wyświetlane na fasadzie Pałacu Kawalera w Świerklańcu.

Źródło: www.emagnaci.pl

plakat promujący wydarzenie
Call Now ButtonZadzwoń teraz