Kulturalnie i sportowo – wyjątkowo intensywny weekend w CEKUŚ w Nakle Śląskim

Data publikacji: 20 września 2021
duży salon, w którym stoją i rozmawiają elegancko ubrane osoby

Tłumy ludzi pojawiły się, aby skosztować „Pałacowych smaków” i śląskich maszkietów, a także posłuchać hrabiego Hansa Ulricha Schaffgotscha, gościa Finału VIII Szlacheckiego weekendu. Natomiast VIII Szlachecki rajd rowerowy był wyjątkowo atrakcyjny i obfitował w przeogromną ilość różnych atrakcji.

W obydwu wydarzeniach czynnie brał udział Wicestarosta Sebastian Nowak. Podczas rajdu towarzyszył mu Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichosz.

VIII Szlachecki rajd rowerowy za nami. Wrażeń moc, zwłaszcza, że na pewnym etapie drogi (kierunek Bytom) rowery zastąpiliśmy – dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z Bytomia – kolejką wąskotorową. Frajda z przejażdżki niesamowita, zdjęć że ho ho! A że wszystko wymaga opracowania, pełną relację (także z soboty), zamieścimy niebawem. Na razie na dowód, że rajd się odbył, kilka fotek na szybko.

Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do sukcesu rajdu – więcej na ten temat w szczegółowej relacji.

Szczegółowe relacje z powyższych wydarzeń zaprezentujemy niebawem.

Fot. Michał Lerka

Źródło cekuś