Sportowy sukces tarnogórskich seniorów- słuchaczy tarnogórskiego UTW

Data publikacji: 20 września 2021
grupa kilku osób ubranych w koszulki koloru zielonego

Tarnogórscy seniorzy skupieni w Uniwersytecie Trzeciego Wieku wzięli udział w XIII Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych, która odbyła się na Stadionie Śląskim. Startowało w niej ok 500 zawodników w takich dyscyplinach jak pływanie, bieg na 60 i 150 m, pchnięcie kulą, przełaje rowerowe, turniej Boule, turniej łuczniczy i zawody Speed-ball.
Sportowe zmagania poprzedziło spotkanie integracyjne zawodników i kibiców, których poderwał do tańca tarnogórski, uniwersytecki zespół „Frajda” kierowany przez Ewelinę Pankiewicz.  Ważnym podkreślenia był ubiór grupy, w którym dominowała „tarnogórska kratka” symbolizująca Tarnowskie Góry.

Do zmagań sportowych stanęło 10 zawodników:  Teresa Cieszyńska, Franciszek Drynda, Barbara Holy, Jan Gajda, Henryka Borkowska-Szmatloch, Halina Nogalska, Bogusława Sukiennik, Elżbieta Rduch,  Maryla Witkowska i Wacław Kwiek . Zawodnicy zdobyli dwa złote medale – Bogusława Sukiennik w biegu na 150 m i  Elżbieta Rduch w biegu na 60m oraz  Halina Nogalska w przełajach rowerowych.

Gratulujemy Wszystkim uczestnikom zawodów!!!

źródło: Magda Latacz- prezes Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku


Call Now ButtonZadzwoń teraz