„Żyj i pozwól żyć innym” – ROADPOL Safety Days

Data publikacji: 20 września 2021
plakat , na którym widać szybko jadący samochód oraz napis "życie jest pdróżą, uczyń ją dłuższą

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach włączyło się w ogólnoeuropejską akcję pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Założeniem działań jest uświadamianie kierowcom i pieszym o wpływie ich zachowania na drodze, na ilość wypadków śmiertelnych.Akcja trwa od 16 do 22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Życie jest podróżą. Uczyń ją dłuższą. Żyj i pozwól żyć innym. To hasła ROADPOL Safety Days 2021.

Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem:

Organizatorzy akcji podkreślają, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania użytkowników dróg.

Każdy z nas może wziąć udział w działaniach Roadpol Safety Days składając deklarację w mediach społecznościowych. Można ją pobrać na stronie: Roadpol Safety Days

Źródło BRD KGP

Call Now ButtonZadzwoń teraz