Dożynki Diecezjalne w Rudach i korona żniwna z sołectwa Tworóg

Data publikacji: 21 września 2021

W miniony weekend w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbyły się dożynki diecezji gliwickiej. Mieszkańcy kilkunastu miejscowości, wśród nich także z naszego powiatu, przywieźli ze sobą korony żniwne. Starosta Krystyna Kosmala złożyła gratulacje Paniom z naszego powiatu, które reprezentowały sołectwo Tworóg.

Korony zostały wyeksponowane na polanie obok bazyliki, które poświęcił przed mszą bp Andrzej Iwanecki. Po mszy świętej rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą koronę dożynkową. Nagrodzono wszystkie prezentowane korony z czternastu sołectw diecezji gliwickiej. Nasz powiat reprezentowała korona przygotowana przez panie z sołectwa Tworóg.  Każda z nich była piękna, oryginalna, dlatego każdej przyznano pierwsze miejsce!

Nagrody ufundowali: Powiat Gliwicki, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Pyskowicach oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Gliwicach.

Źródło: strona powiatu gliwickiego

• kobiety w strojach ludowych , gratulacje skłąda im biskup
  • kilkanaście osób stoi elegancko ubranych, usmiechają się
  • Starosta Krystyna KOsmala wraz z kilkoma paniami ubranymi w stroje ludowe prezentują koronę dożynkową