Przedszkolaki z Miedar uczestniczyły w europejskich działaniach ROADPOL Safety Days

Data publikacji: 22 września 2021
grupa przedszkolaków przechodzi przez jezdnie w asyście policjanta i opiekunki

Przedstawiciel starostwa wraz z policjantem drogówki przeprowadzili lekcję prawidłowego przechodzenia przez drogę dla dzieci z grupy „Żabki” w Miedarach. Przedszkolaki ćwiczyły bezpieczne przechodzenie na jednym z nowo wyremontowanych przez powiat przejść dla pieszych.

Pod nadzorem i wsparciu specjalisty ruchu drogowego z komendy powiatowej policji dzieci uczyły się bezpiecznego poruszania po drodze. Wysłuchały także krótkiej prelekcji oraz otrzymały elementy odblaskowe. Same ćwiczenia odbyły się na jednym z nowo wyremontowanych przejść, które znajduje się obok zespołu szkolno-przedszkolnego w Miedarach. Takie nowoczesne przejścia wyremontowane przez powiat w rejonie szkół i przedszkoli znajdują się praktycznie w każdej gminie w powiecie tarnogórskim. Na przejściach oprócz nowoczesnego doświetlenia jezdni, oznaczenia przejść specjalną farbą, poprawy infrastruktury drogowej, zostały zamontowane widoczne z daleka światła ostrzegawcze dla kierowców.

Podczas wspólnego przejazdu terenu gminy Zbrosławice, przeprowadzono jeszcze rozmowy z mieszkańcami, kierowcami samochodów, na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i o negatywnych skutkach nieprzestrzegania przepisów.
Założeniem wczorajszych działań było uświadamianie uczestnikom o wpływie ich zachowania na drodze na ilość wypadków, w tym wypadków śmiertelnych.

Call Now ButtonZadzwoń teraz