Uroczysta Msza Święta w intencji Żołnierzy 11. Pułku Piechoty i 3. Pułku Ułanów Śląskich.

Data publikacji: 27 września 2021
Krystyna Kosmala Starosta Tarnogórski w rękach trzyma kwiaty,obok stoją Krzytof Łoziński, Sebastian Nowak,

W minioną niedzielę o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Anny w Tarnowskich Górach odprawiona została uroczysta msza święta upamiętniająca oddanie i waleczność żołnierzy 11. Pułku Piechoty oraz 3. Pułku Ułanów Śląskich.

Pod pamiątkowymi tablicami upamiętniającymi 11 Pułk Piechoty oraz 3 Pułk Ułanów Śląskich zostały złożone kwiaty i znicze. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele parlamentu, samorządowcy, rodziny żołnierzy, którzy walczyli w tych formacjach, mundurowi oraz wielu tarnogórzan. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Powiatu Tarnogórskiego: Starosta Krystyna Kosmala, Wicestarosta Sebastian Nowak oraz Krzysztof Łoziński- Członek Zarządu Powiatu.

Całe wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Uroczyste msze upamiętniające żołnierzy odprawiane są w kościele Św. Anny od równo 40 lat.