Modernizacja wybranych przejść dla pieszych na drogach powiatu tarnogórskiego na 2021rok zakończona!

Data publikacji: 30 września 2021
dzieci przechodzą przez przejście dla pieszych

Przedstawiciele Zarządu Powiatu wraz z wykonawcą modernizacji przejść dla pieszych rozpoczęli procedurę oficjalnych odbiorów inwestycji drogowych powiatu związanych z poprawą bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Na miejscu byli także obecni lokalni samorządowcy, którzy uczestniczyli w wyznaczaniu przejść do modernizacji.
W tym tygodniu rozpoczął się odbiór zakończonych inwestycji drogowych związanych z modernizacją przejść dla pieszych. Przedstawiciele Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński i Stanisław Torbus wraz z przedstawicielem firmy ZiR Bytom Mateuszem Staniczek oraz Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Joanną Krawczyńską wraz z Krzysztofem Siwy koordynatorem technicznym tego wydziału, dokonali oficjalnego odbioru inwestycji, z których fotorelację przedstawiamy poniżej:


Te inwestycje w głównej mierze mają służyć najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu w bezpiecznym dotarciu do szkół, przedszkoli, przystanków komunikacji miejskiej czy też kościołów, gdzie niechronionych uczestników czyli pieszych jest najwięcej.
Ponadto przejścia te mają poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców szczególnie w porach jesienno – wiosennej aury, w warunkach utrudnionej widoczności oraz porą wieczorowo- nocną. Na specjalnych masztach zostało zamontowane nowoczesne oświetlenie w technologii LED doświetlające przejście, co ma za zadanie poprawić widoczność pieszym, jednocześnie nie powodując ich oślepienia. Dodatkowo lampy te mają doświetlić sylwetki pieszych tak, aby były z daleka widoczne dla kierowców. Przejścia wyposażono w dodatkowe światło ostrzegawcze dla kierowców, ostrzegające o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych.

Zadzwoń teraz