Już dziś „Powiat Tarnogórski pędzlem i obiektywem” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Data publikacji: 1 października 2021
PLAKAT na wernisaż

Zapraszamy wszystkich chętnych na wernisaż wystawy „Powiat tarnogórski pędzlem i obiektywem – wczoraj i dziś”. To już dzisiaj – 1 października o godz. 17.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Wernisaż jest efektem warsztatów malarskich i fotograficznych , w których wzięli udział słuchacze Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a prowadzili je Beata Hetmańczyk i Sławomir Głaz. Tematem warsztatów były zabytki i obiekty powiatu tarnogórskiego widziane oczami współczesnego człowieka, przyrównane i eksponowane ze zdjęciami pochodzącymi z czasów bardzo odległych. Historyczne zdjęcia udostępniło Muzeum Tarnogórskie.
Na wystawie eksponowanych będzie 13 tryptyków, a każdy z nich poświęcony będzie jednemu obiektowi. Tryptyk składać się będzie ze zdjęcia historycznego, namalowanego obrazu obiektu historycznego oraz współcześnie zrobionego zdjęcia.
Będzie też część artystyczna i słodki poczęstunek.
Dla niezmotoryzowanych informacyjnie: autobus linii „5” odjeżdża ze stanowiska nr 4 o godz. 16.35,
Zadania dofinansowane ze środków Powiatu Tarnogórskiego na rok 2021r.

źródło: Tarnogórskie Stowarzyszenie – Uniwersytet Trzeciego Wieku

PLAKAT na wernisa