Podsumowanie zakończonych obecnie inwestycji na drogach powiatowych w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 4 października 2021
przy jednym stole siedzą zastęca burmistrza Piotr Skrabaczewski, Straosta Krystyna Kosmala, Krzystof Łoziński,

W miniony piątek, odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli powiatu i tarnogórskiego magistratu. W trakcie zebrania zostały podsumowane ostatnio zakończone inwestycje na drogach powiatowych w mieście, które były związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych i kierowców.
Starosta Krystyna Kosmala w rozmowie z Zastępcą Burmistrza Piotrem Skrabaczewskim przedstawiła realizację działań powiatu w kwestii poprawy infrastruktury drogowej związanej z bezpieczeństwem pieszych. Temat ten był szczegółowo omawiany podczas ostatniej Komisji Bezpieczeństwa z udziałem kierownictwa tarnogórskiej komendy policji. Krzysztof Łoziński członek Zarządu Powiatu poinformował zgromadzonych o zakończonych modernizacjach 6 przejść dla pieszych w Tarnowskich Górach przy ulicach: Bytomskiej, Legionów, Gliwickiej, Kościelnej i dwóch przy Wyszyńskiego. Kwestię techniczną oraz dalszych możliwościach poprawy infrastruktury oraz trwających jeszcze pracach przedstawiła Barbara Myland dyrektor ZDP oraz Joanna Czyżewska – dyrektor MZUiM. W kolejnej części spotkania omówione zostały przyszłe inwestycje drogowe na terenie miasta, których realizacja będzie możliwa już najbliższych miesiącach.
Obecnie wszystkie zmodernizowane przejścia dla pieszych wyposażone zostały w specjalne halogeny ledowe, które mają za zadanie doświetlać miejsce przechodzenia pieszego przez jezdnię. Dodatkowo przejścia zostały wyposażone w pomarańczowe światła ostrzegawcze dla kierowców. Całe oświetlenie zostało zamontowane na specjalnych masztach, tak aby kierowcy z daleka byli i formowani o zbliżaniu się do przejścia, a piesi nie byli oślepiani.

Call Now ButtonZadzwoń teraz