„Powiat tarnogórski pędzlem i obiektywem – wczoraj i dziś”.

Data publikacji: 11 października 2021
dwie kobiety stoją obok siebie, w rękach trzymają róże, kobiety w średnim wieku, jedna blondynka w okularach, druga włosy ciemne, także w okularach,

Wystawa prac słuchaczy Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Powiat tarnogórski pędzlem i obiektywem” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim jest efektem odbywających się w ciągu kilku ostatnich miesięcy warsztatów malarskich i fotograficznych prowadzonych przez Beatę Hetmańczyk i Sławomira Głaza.

Tematem warsztatów były zabytki i obiekty powiatu tarnogórskiego widziane oczami współczesnego człowieka , porównane i eksponowane wspólnie ze zdjęciami archiwalnymi, udostępnionymi przez Muzeum w Tarnowskich Górach.

Wystawa składa się 13 tryptyków, a każdy z nich jest poświęcony jednemu obiektowi. Tym samym na tryptyk złoży się zdjęcie archiwalne, namalowany obraz oraz zdjęcie zrobione współcześnie.

A prace malarskie wystawili : Krystyna Bogacz, Józef Borycka, Bogusława Gajdos, Ewa Hajduk, Irena Krzywiecka, Ludmiła Lechowicz, Aleksandra Moch, Barbara Pawlak, Maria Scheja, Rozwita Staniszewska, Krystyna Ścisłowska, Anna Wilk, Magorzata Wrona, fotografie : Helena Domańska, Halina Dudek, Marek Krzywiecki, Aleksandra Moch i Krystyna Ścisłowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w powyższe przedsięwzięcie, szczególnie twórcom i pomysłodawcom.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Tarnogórskiego na rok 2021, jako realizacja zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Call Now ButtonZadzwoń teraz