„Co jadł Gwarek na drugie śniadanie”

Data publikacji: 27 października 2021
plakat na którym znjaduje się zdjecie książeczki dla dzieci,

Jest już drugi zeszyt edukacyjny wydany przez Stowarzyszenie Góry Kultury. Rozwiąż szereg zagadek, zadań i poznaj pracę Gwarków. To wszystko w bezpłatnym zeszycie edukacyjnym „Co jadł Gwarek na drugie śniadanie” – dofinansowanym m.in. ze środków tarnogórskiego starostwa.

Jak piszą autorzy:

–  z dumą prezentujemy drugi zeszyt edukacyjny wydany przez nasze Stowarzyszenie. Rodzeństwo, w efekcie przedziwnych wydarzeń mających miejsce podczas święta miasta Gwarków, znajduje się w tarnogórskich podziemiach. W kopalni spotykają tajemniczego jegomościa, który zostaje ich przewodnikiem po tej niezwykłej kopalni. Dzieci poznają krok po kroku pracę, a także codzienne obyczaje Gwarków, zadając przy tym szereg najróżniejszych pytań… takich jak tytułowe. Rozwiąż szereg zagadek i zadań i też poznaj pracę Gwarków.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków:

• Tarnowskie Góry Urząd Miasta
  • Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
  • Śląskie Lokalnie – małe granty FIO

Bezpłatne zeszyty można pobrać w:

• Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry, Rynek
  • Bibliotece Miejskiej przy ul. Zamkowej