Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Data publikacji: 27 października 2021
znak drogowy przejscie dla pieszych

W związku z dniem Wszystkich Świętych, w niektórych miejscach zostanie tymczasowo zmieniona organizacja ruchu. Przedstawiamy Państwu informacje, dotyczące zmian oznakowania w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie powiatu tarnogórskiego.

Od piątku, w niektórych miejscach, w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu:

  • w Radzionkowie w dniach 30 października do 1 listopada, ulice Orzechowska i Jaśminowa częściowo zostaną wyłączone z ruchu samochodów. Ten odcinek tylko dla ruchu pieszych.
  • w Tarnowskich Górach, w dniach od 29 października do 3 listopada przy ul. Gliwickiej od skrzyżowania z ul. Łomnickiego do ronda przy ul. Wyszyńskiego zostanie umieszczony dodatkowo znak „zakaz zatrzymywania się”.
  • w Tarnowskich Górach w dniach od 29 października do dnia 3 listopada, przy ul. Wyszyńskiego na odcinku od ulicy Krótkiej do skrzyżowania z Obwodnicą /DK 11/, zostanie umieszczony znak „zakaz zatrzymywania się”.
  • w Kaletach od 30 października do 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ulicy Pokoju, z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy księdza Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ulicy księdza Rogowskiego, w ulicę Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa), zaś od ulicy Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywał się od ulicy księdza Rogowskiego – ulicą Pokoju – z wyjazdem przez ulicę Sobieskiego.
  • w Nakle Śląskim przy ulicy Lipowej i Cmentarnej w dniach od 30 października do 2 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

W zależności od potrzeb i natężenia ruchu, przy innych cmentarzach w powiecie tarnogórskim, ruchem mogą kierować policjanci.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność oraz przypominamy, żeby nie jeździć „na pamięć”, gdyż w tych dniach często wprowadzane są zmiany lub ograniczenia w ruchu pojazdów, nie tylko w naszym powiecie, ale prawie w całym kraju – mówi komisarz Damian Ciecierski z tarnogórskiej komendy.

Call Now ButtonZadzwoń teraz