I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR

Data publikacji: 28 października 2021
pięciu mezczyzn stoi przed plakatami firmującymi marki monroe oraz brembo

W tym tygodniu w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej odbyła się debata dotycząca przyszłości kształcenia zawodowego oraz pierwszy w Polsce turniej młodych mechaników z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie i nauczyciele Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach. W turnieju tarnogórska drużyna zajęła zaszczytne 4 miejsce.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz największa w Polsce sieć warsztatów ProfiAuto Serwis zamierzają zrewolucjonizować sposób kształcenia mechaników samochodowych w Polsce. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości będą oni mogli uczyć się swojego fachu, nie tylko podczas praktyk zawodowych, lecz także z wykorzystaniem gogli VR oraz nowoczesnego oprogramowania.

Inauguracją projektu był „I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR”, w którym udział wzięło 20 drużyn z całego województwa śląskiego – młodych adeptów mechaniki samochodowej. Konkurencje turniejowe zawierały zadania praktyczne oraz testy teoretyczne, z wykorzystaniem aplikacji ProfiAuto Serwis VR.

Call Now ButtonZadzwoń teraz