Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich 2021

Data publikacji: 3 listopada 2021
komnata na zamku, złote zdobienia filarów,

„Darmowy Listopad”- w ramach akcji wszyscy chętni – dzieci, młodzież i dorośli – mogą skorzystać z bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych i czasowych, a także wziąć udział w specjalnych wydarzeniach – spotkaniach, wykładach, konferencjach i warsztatach. Ponadto dzieci i młodzież oraz grupy szkolne będą mogły skorzystać z darmowych lekcji muzealnych oraz prezentacji online.

Akcja ma na celu zwiększenie dostępności polskich zbiorów muzealnych oraz promocję rezydencji polskich monarchów, jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku w akcji bierze udział aż osiem rezydencji królewskich – Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Narodowe w Poznaniu (oddział Muzeum Sztuk Użytkowych), Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce i Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Wszystkie rezydencje przygotowały bogatą i niezwykle ciekawą ofertę dla zwiedzających.

Więcej informacji pod linkiem: Darmowy Listopad 2021

Call Now ButtonZadzwoń teraz