XLI Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 5 listopada 2021
Stanisław Torbus wręcza medale i składa gratulacje uczestnikom turnieju

W minionym tygodniu odbył się XLI Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach organizowany przez Klub Sokoły Miedary, Urząd Gminy Zbrosławice, DPS Miedary, Zespół Szkół w Radzionkowie, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie oraz Ocean Club z Tarnowskich Gór. Członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus złożył gratulacje zawodnikom oraz podziękował organizatorom i wolontariuszom za przygotowanie turnieju, otwarte serce i zaangażowanie.

grupa osób podczas wręczania odznaczeń i medali pozuje do zdjęcia

Po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią covid19, wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali na to spotkanie i sportową rywalizację.

Do rywalizacji przystąpiło w sumie 100 zawodników, którzy startowali podzieleni na 6 grup sprawnościowych, a reprezentowali oni następujące Kluby Olimpiad Specjalnych:

• Aktywni z Mikołowa
  • Chabry z Wodzisławia Śląskiego
  • Fair Play z Rybnika
  • Gladiatorzy z Orzesza
  • Gumisie z Zabrza
  • Halembianka z Rudy Śląskiej
  • Koniczynka z Żor
  • Łukaszki z Rudy Śląskiej
  • Pogromcy z Wyr
  • Promyk z Rybnika
  • Spacja z Zabrza
  • Szczypiory z Rudy Śląskiej
  • Szkwał z Katowic
  • Sokoły z Miedar

Ceremonia otwarcia jak zawsze rozpoczęła się uroczystym odsłuchaniem hymnu Olimpiad Specjalnych, zawieszeniu flagi oraz złożeniu przysięgi przez zawodników. Uroczystość otwarcia oraz same zawody uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście.

Stanisław Torbus podczas wręczania medali uczestnikom turnieju

Obecny był członek zarządu Powiatu Tarnogórskiego Pan Stanisław Torbus, wójt Gminy Zbrosławice Pan Wiesław Olszewski, z-ca wójta Gminy Zbrosławice Pani Katarzyna Sosada, dyrektor Zespołu Szkól w Radzionkowie Pani Izabela Mnich, dyrektor PCPR w Tarnowskich Górach Panią Klaudię Zyśk, przedstawiciel PCPR w Tarnowskich Górach Pani Joanna Biały, dyrektor DPS w Miedarach Pan Adam Grabowski.

Ogromnym wsparciem dla organizacji zawodów byli niezawodni wolontariusze: pracownicy z DPS Miedary, nauczyciele z Zespołu Szkół w Radzionkowie oraz przyjaciele Klubu Sokoły Miedary.
Wszystkim wyżej wymienionym oraz każdemu z osobna – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !