Od dzisiaj Staszic w nowym świetle!

Data publikacji: 10 listopada 2021
budynek LO im. St. Staszica tarnowskie Góry podświetlony iluminacją

Dzisiaj kilka minut przed 17-tą budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica rozbłysnął światłem ledowych halogenów nadających nowe, fascynujące oblicze, budynku, który już 147 lat temu nosił miano wizytówki Tarnowskich Gór. Podczas uroczystego otwarcia iluminacji obecni byli włodarze miasta i powiatu, mieszkańcy oraz uczniowie.

budynek LO im. St. Staszica tarnowskie Góry podświetlony iluminacją

O przeprowadzonych remontach oraz współpracy mówiła starosta Krystyna Kosmala, a także burmistrz Arkadiusz Czech. Obecny na miejscu dyrektor liceum Kazimierz Sporoń nie ukrywał zadowolenia z przeprowadzonych prac przywracających blask budynkowi zarządzanej przez niego szkoły. Grupa młodzieży ze „Stasia” odliczała sekundy do zapalenia iluminacji wzbudzając dodatkowe pozytywne emocje i tak przed 17-tą rozbłysły światła iluminacji.

Starosta Krystyna Kosmala obok burmistrz Arkadiusz Czech oraz kilka osób, w tym członkowie zarządu powiatu, wojskowi,

A to wydarzenie mogło się odbyć tylko i wyłącznie dzięki współpracy Starostwa Powiatowego z Urzędem Miejskim, współpracy ludzi zarządzających tymi urzędami udało się zwieńczyć trwający latami remont szkoły.

Oświetlenie stanowi dopełnienie remontu elewacji, termomodernizacji budynku oraz remontu wewnątrz budynku, wymiany instalacji, stolarki i powrót do pierwotnego wyglądu okien i drzwi.
Ponadto zamontowane oświetlenie wpisuje się w koncepcję tarnogórskiego magistratu o nazwie “Srebrna Droga”, która zakłada iluminację centrum miasta srebrnym, białym światłem głównych arterii zabytkowej starówki.