Powiat i gminy przekazały sprzęt medyczny dla szpitala

Data publikacji: 12 listopada 2021
prezes szpitala Sebastian Grabowski Krystyna Kosmala oraz Barbara Szołtysik

Podczas środowego spotkania, starosta Krystyna Kosmala wraz z przedstawicielami gmin, oficjalnie przekazała sprzęt medyczny dla tarnogórskiego szpitala powiatowego. Urządzenia wartości ponad 60 000 złotych zostały zakupione w ramach porozumienia zawartego pomiędzy powiatem i gminami.

Prezes Szpitala Sebastian Grabowski osobiście podziękował wszystkim za udział w przedsięwzięciu i zakup sprzętu, jednocześnie zachęcał do dalszej współpracy, tym bardziej, że przekazany sprzęt medyczny będzie w głównej mierze służył mieszkańcom całego powiatu.

Podczas spotkania Dyrektor medyczny dr Adam Niemczyk przedstawił zgromadzonym założenia programu profilaktycznego „Świadomy Pacjent – edycja II”, którego głównym celem będzie wczesne wykrycie nadciśnienia tętniczego w grupie osób w wieku 40-55 lat, a nawet młodszej. W programie zakłada się wykonanie badań u ok. 200 osób – mieszkańców powiatu tarnogórskiego – celem wczesnego wykrycia nadciśnienia tętniczego, jako istotnego czynnika ryzyka udaru mózgu.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Krystyna Kosmala, Sebastian Nowak, Krzysztof Łoziński i Stanisław Torbus, Burmistrz Miasteczka Śląskiego Michał Skrzydło, Wójt Świerklańca Marek Cyl, Wójt Tworoga Eugeniusz Gwóźdź, Zastępca Wójta Zbrosławic Katarzyna Sosada oraz Dyrektor ds. finansowych szpitala Barbara Szołtysik.