Nowoczesny tomograf i apart RTG będzie służyć pacjentom Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Data publikacji: 7 grudnia 2021
Starosta Krystyna KOsmala oraz preses szpitala Sebastian Grabowski stoja obok siebie

Sprzęt wartości 3 milionów złotych został oficjalnie przekazany dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Jest to efekt starań i pracy wielu osób, w tym Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, pracowników starostwa oraz szpitala.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki pozyskanym na ten cel środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to kolejny krok, w kierunku unowocześnienia szpitala i wyposażenia go w sprzęt najnowszej generacji.

Nowoczesny tomograf komputerowy zastąpił wyeksploatowany już sprzęt, który służył w szpitalu od 2007 roku, a jego „przebieg” oscylował na około 70 000 badań – mówił podczas prezentacji dr Aleksander Król – kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Dodatkowo szpital otrzymał nowoczesny aparat RTG z ramieniem C, który również usprawni wykonywanie badań.

Starosta Krystyna Kosmala na ręce Prezesa Sebastiana Grabowskiego oficjalnie przekazała dokumenty dotyczące zakupionego sprzętu.

Jest nam niezmiernie miło, że poprzez zakup tego oto nowoczesnego sprzętu, możemy pomagać lekarzom, specjalistom i ekspertom w ratowaniu życia i zdrowia mieszkańcom naszego powiatu. Cieszę się także, że poprzez modernizację pomieszczeń czy budowę nowoczesnego bloku operacyjnego, widać zaangażowanie samorządu w poprawę warunków zarówno leczenia pacjentów, jak i pracy lekarzy. Finansowe wsparcie ze strony rządowej jest niezmiernie ważne, dziękuję Pani poseł Barbarze Dziuk za osobiste zaangażowanie w realizacje tych projektów, a także dziękuję wszystkim burmistrzom, wójtom powiatu tarnogórskiego za okazaną pomoc – mówiła starosta podczas wczorajszej konferencji

Podczas spotkania, Prezes Zarządu WSP S.A. Sebastian Grabowski przedstawił jakie prowadzone są obecnie inwestycje i podziękował wszystkim obecnym za współpracę i zaangażowanie.

Przypomnijmy, że środki na sprzęt Powiat Tarnogórski pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączny koszt realizowanego zadania to 3 mln zł w tym:
• koszt zakupu aparatu RTG z ramieniem C – 350 tys złotych
• Koszt zakupu tomografu – 2 miliony 650 tys złotych

Inwestycja polegała także na adaptacji pomieszczeń dla zakupionego sprzętu.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, nie było możliwości prezentacji sprzętu w szpitalu, dlatego została przygotowana i przedstawiona prezentacja multimedialna na temat tomografu, sposobu dostarczenia, transportu go na oddział. Prezentację omówił Sławomir Głaz- Rzecznik prasowy szpitala.

Call Now ButtonZadzwoń teraz