„Śląskie od nowa” i pierwsze miejsce dla uczennicy reprezentującej powiat tarnogórski

Data publikacji: 7 grudnia 2021
zdjecie ze strony komiksu z opisanymi zasadami dbania o środowisko naturalne

Komiks autorstwa Dominiki Skraby – uczennicy Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „Śląskie od nowa”.

Tematem przewodnim konkursu, organizowanego przez Departament Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, była artystyczna forma wyrazu dla idei czystego województwa śląskiego w wyniku sprawiedliwej transformacji, jaka dokona się w najbliższym dziesięcioleciu dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.
Udział mogli wziąć uczniowie ze szkół średnich z województwa śląskiego, a organizator przewidział trzy kategorie: logo, ulotka i komiks.

Łącznie na konkurs napłynęło 68 prac we wszystkich kategoriach.

30 listopada Komisja Konkursowa w składzie:

• Prof. dr hab. Grzegorz Hańderek – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Barbara Szafir – Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego,
  • Beata Goleśna – Rzecznik Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego,
  • Agnieszka Cieplik – główny specjalista w Departamencie Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego,
  • Agnieszka Gajewska – główny specjalista w Departamencie Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego,
    • wyłoniła laureatów we wszystkich kategoriach konkursowych.

Kryterium wyboru zwycięskich prac konkursowych była oryginalność prac i odzwierciedlenie tematu konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!