Z przykrością zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi

Data publikacji: 22 grudnia 2021
Mirosław Ogiński

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Mirosława Ogińskiego, wieloletniego pracownika Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, człowieka od lat zaangażowanego w działania na rzecz kultury i promocji powiatu tarnogórskiego.

Małżonce, Rodzinie i Bliskim śp. Mirosława Ogińskiego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala

oraz Członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego

Przewodniczący Rady Powiatu  Przemysław Cichosz

wraz z Radnymi Powiatu Tarnogórskiego

Współpracownicy i pracownicy starostwa

Mirosław Ogiński
z archiwum śp. Mirka

Mirek dał się poznać wszystkim współpracownikom, jako zawsze uśmiechnięty, miły i pomocny. Jego nietuzinkowy żart oraz zdanie na różne tematy budziły uśmiech i zainteresowanie wszystkich, bez względu na wiek. Był absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach, twórcą wielowarsztatowym, zajmował się między innymi malarstwem, rzeźbą, akwarelą, rysunkiem, grafiką komputerową, pisaniem ikon, dokumentowaniem zabytków sakralnych Śląska. Osobiście był zaangażowany w organizację Międzynarodowych Plenerów Malarskich w powiecie tarnogórskim.