Dyżury aptek na terenie powiatu tarnogórskiego w 2022 roku

Data publikacji: 28 grudnia 2021
awatar dyżury aptek

43 apteki działają na terenie powiatu tarnogórskiego. Zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego co roku Rada Powiatu ustala rozkład godzin ich pracy. Przepisy wymagają by był on dostosowany do potrzeb ludności i zapewniał możliwość zakupu leków w porze nocnej oraz w niedziele i święta.

Na ostatniej sesji radni podjęli stosowną uchwałę. Załączono do niej wykaz ogólnodostępnych aptek w powiecie. Większość aptek w powiecie otwarta jest od poniedziałku do soboty.

Dostępność świadczeń farmaceutycznych dla ludności w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy zapewniają:

• PUNKT APTECZNY DR. MAX funkcjonujący w Pyrzowicach przy ul. Wolności 90, czynny całodobowy, oznaczony w załączniku pod pozycją 1
  • APTEKA LEKOSFERA DGA 20 funkcjonująca w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej 189, czynna całodobowo, oznaczona w załączniku pod pozycją 2

Szczegółowy wykaz aptek pod linkiem: wykaz aptek powiat tarnogórski