Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 17 stycznia 2022
dwie postacie siedza tyłem do siebie przedstawiaja kobiete i meżczyzne

W dobie coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości, spowodowanej między innymi ograniczeniami i obostrzeniami związanymi z Covid-19, sposobu komunikacji interpersonalnej, mody na bycie niezależnym, bogatym i super przebojowym, zdarzają się momenty, kiedy możemy sobie nie radzić z tak skomplikowaną rzeczywistością i wtedy możne dojść do sytuacji kryzysowej w naszym życiu.

Wówczas potrzebna jest pomoc specjalisty, eksperta, aby w sytuacji skomplikowanej i kryzysowej wskazał nam drogę, kierunek, jakim należy podążyć. W tym celu, między innymi, powstał Punkt Interwenci Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach.

Jest to jedna z form pomocy mieszkańcom powiatu oferowanych w ramach działalności PCPR-u i Powiatu Tarnogórskiego.  W ramach działalności tego punktu można uzyskać pomoc i specjalistyczne poradnictwo psychologiczne skierowane nie tylko dla rodzin, ale także dla osób znajdujących się w kryzysie spowodowanym: przemocą, kryzysem małżeńskim, rozwodem, rozstaniem, utratą bliskiej rodziny, konfliktem w rodzinie, utratą pracy, uzależnieniem oraz innym nieskwalifikowanym, ze względu na ilość różnego rodzaju problemów, sytuacji trudnych mogących nas dotknąć.

Najtrudniej przełamać się i umówić na pierwsze spotkanie, jednak nasi specjaliści chętnie służą pomocą, oferując profesjonalne bezpłatne poradnictwo z zachowaniem pełnej prywatności i poszanowaniem drugiego człowieka.  

Zakres usług:
W ramach działalności punktu udziela się specjalistyczne poradnictwo psychologiczne skierowane do osób/ rodzin znajdujących się w kryzysie spowodowanym m. in.:
• przemocą w rodzinie,
• kryzysem małżeńskim,
• rozwodem,
• rozstaniem,
• utratą bliskiej rodziny,
• konfliktem w rodzinie,
• utratą pracy,
• uzależnieniem, itp.

Awatar PCPR Punkt Interwencji Kryzysowej


Udzielana pomoc jest bezpłatna. W razie możliwości prosimy o wcześniejsze umawianie się telefonicznie. Nie wymagamy skierowania.

Tarnowskie Góry ul. Sienkiewicza 16 pok. 7
tel. 32 381 87 56 – w godzinach pracy PIK
tel. 32 381 81 08 – w pozostałe dni
pik @pcpr.tarnogorski.pl

Godziny pracy Punktu Interwencji Kryzysowej:
Poniedziałki godz. 16.00-19.00
Wtorki godz. 17.00-20.00

Call Now ButtonZadzwoń teraz