Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo

Data publikacji: 3 lutego 2022
starosta krystyna Kosmala prezentuje odblaksowe elemnty dla mieszkańców

Jednym z elementów działań Powiatu Tarnogórskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych to prowadzone modernizacje i budowa nowych, bezpiecznych przejść. Kolejnym elementem to profilaktyka. W tym zakresie Powiat przekazał tarnogórskiej Policji elementy odblaskowe. Będą one rozdawane mieszkańcom w trakcie akcji profilaktycznych, a także podczas działań „Bezpieczne ferie 2022” , które już niedługo rozpoczynają się w naszym powiecie.

Przekazanie odblasków odbyło się w Ptakowicach w rejonie ulicy Poprzecznej, gdzie kilka dni temu został potrącony pieszy. Komunikat Policji pod linkiem : poszukiwany

Sierżant Anna Szweda i aspirant Mariusz Czudaj z tarnogórskiej drogówki odbierając odblaski przyznali, że częstą przyczyną wypadków jest słaba widoczność. Nawet taki element odblaskowy, jak opaska zawieszona na ręce czy torbie, torebce może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Mamy nadzieję, że te wspólne działania poprawią świadomość pieszych i kierowców.