Bezpieczne ferie w powiecie tarnogórskim

Data publikacji: 14 lutego 2022
policjanci i osoby stojące obok namiotu z napisami policja i logo powiatu

W miniony weekend tarnogórscy policjanci prowadzili działania Bezpieczne ferie 2022, w trakcie których rozdawali odblaski oraz przypominali o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa.

W ramach policyjnego punktu informacyjno – profilaktycznego, mieszkańcy byli informowani jak bezpiecznie korzystać z lodowiska oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa na akwenach wodnych.

Mundurowi rozdawali elementy odblaskowe zakupione między innymi przez Starostwo Powiatowe. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy dla wszystkich uczestników.

O zagrożeniach nad zalewem Nakło – Chechło, informowali policjanci, którzy wraz z ratownikami tarnogórskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, rozdawali informatory, odblaski i upominki. Lokale gastronomiczne nad zalewem otrzymały plakaty z informacją „Wchodząc na zamarznięty zbiornik wodny zawsze ryzykujesz”.

źródło KPP Tarnowskie Góry