Przygotowania do przyjęcia i udzielenia pomocy uchodźcom

Data publikacji: 28 lutego 2022
Starosta Krystyna Kosmala oraz Stanisław Torbus w gabinecie starosty

Kolejny dzień uzgodnień dotyczących udzielania pomocy uchodźcom z Ukrainy. Pierwsze rodziny już w naszym powiecie, jednak kwestia przygotowania się na przyjęcie większej liczby uchodźców musi być skoordynowana i przygotowana w uzgodnieniu z wieloma instytucjami i służbami, aby zapewnić im jak najlepsze i przejrzyste warunki pobytu w powiecie.

Musimy przygotować procedury oraz konkretne działania, uwzględniające pomoc medyczną, wsparcie psychologiczne oraz działania informacyjne, ujednolicone dla wszystkich samorządów i instytucji w powiecie tarnogórskim – mówiła Krystyna Kosmala – Starosta Tarnogórski podczas wieczornego spotkania z kierownikami przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, zarządzającymi szpitalami oraz lekarzami i medykami z terenu powiatu.

Starosta Krystyna Kosmala oraz Stanisław Torbus w gabinecie starosty


Podczas spotkania omawiane były kwestie pomocy medycznej, komunikacji medyków z Ukraińcami oraz szczepień. Pomimo późnych godzin, to już dzisiaj kolejna wideokonferencja oraz spotkanie mające za zadanie usystematyzować procedury przyjęcia uchodźców.

Wieczorem kolejna konferencja, tym razem na szczeblu wojewódzkim, z udziałem starosty i członkami zarządu.

awatar ze spotkania
Call Now ButtonZadzwoń teraz