Wzmożony ruch osobowy na terenie lotniska w Pyrzowicach

Data publikacji: 3 marca 2022
kilka osob stoi przed terminalem lotniska

Starosta Krystyna Kosmala osobiście uczestniczyła w spotkaniu ze służbami i koordynatorami Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice. Od kilku dni, na terenie lotniska, odbywają się cykliczne rejsy osób uciekających przed wojną na Ukrainie.

O bezpieczeństwo dbają policjanci, wspierani przez Straż Graniczną i Służbę Ochrony Lotniska. Rotacyjnie na terenie portu przebywa kilkaset osób z Dalekiego Wschodu uciekających przed wojną na Ukrainie i oczekujących po kilkanaście godzin na wylot do swojego kraju.

Powiat Tarnogórski przekazał dla oczekujących wodę, energetyczne przekąski oraz maseczki. Tylko dzięki współpracy z Veolia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach przekazano blisko 700 butelek wody, z przeznaczeniem dla oczekujących na terminalu. Ponadto będzie także możliwość spożycia ciepłego napoju.

Obywatele państw Dalekiego Wschodu, uciekający przed działaniami zbrojnymi na terenie Ukrainy, gdzie dotychczas przebywali, dotarli do Polski. Została im udzielona niezbędna pomoc, a gdy są już bezpieczni, udają się do swojej ojczyzny. Jak dotąd ponad 1000 osób odleciało do swoich domów. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci Komisariatu Policji w Pyrzowicach wspierani przez kolegów z Katowic i Częstochowy, Straż Graniczną oraz Służbę Ochrony Lotniska.

Call Now ButtonZadzwoń teraz