Powiatowe szkoły ponadpodstawowe otwarte dla uchodźców z Ukrainy

Data publikacji: 4 marca 2022
wicestarostwa podczas szkolenia

Dzieci i młodzież z Ukrainy, które przyjeżdżają do naszego powiatu w związku z wojną na Ukrainie, mogą nieodpłatnie uczęszczać do szkół ponadpodstawowych, gdzie organem prowadzącym jest powiat. Brak znajomości języka polskiego nie jest formalną przeszkodą.

Wicestarosta Sebastian Nowak, koordynujący pracę powiatowych placówek oświatowych, uczestniczył dzisiaj w wideo-konferencjach, między innymi ze śląskim kuratorem oświaty oraz dyrektorami naszych szkół, gdzie omówiony został temat edukacji uchodźców.

Aby ułatwić rozpoznanie kierunku kształcenia oraz wyboru szkoły, osoby zainteresowane zapraszamy bezpośrednio do pracowników Wydziału Kontroli i Zarządzania Jednostkami Oświatowymi w Starostwie Powiatowym przy ul. Karłuszowiec 5, gdzie zostaną przedstawione wszystkie kierunki kształcenia oraz wsparcie w wyborze odpowiedniego.