Baza lokalowa dla uchodźców z Ukrainy

Data publikacji: 8 marca 2022
awatar

Województwo Śląskie uruchamia narzędzie pomocne dla skojarzenia mieszkańców regionu oferujących pomoc mieszkaniową dla obywateli Ukrainy

Baza danych jest narzędziem pozwalającym z jednej strony – skojarzyć osoby które chcą pomóc uchodźcom, z drugiej strony jest pomocne dla osób poszukujących lokum dla osób dotkniętych problemem wojny, które znajdują się na terenie naszego Województwa.

Jak mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego „To kolejna forma wsparcia dla Obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w naszym regionie w tej jakże trudnej sytuacji. Dzięki praktycznej wyszukiwarce będziemy skutecznie łączyć strony udzielające pomocy z osobami potrzebującymi pomocy”.

Strona jest prowadzona w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Adres strony internetowej: https://slaskiedlaukrainy.pl

Administratorem strony i podmiotem prowadzącym bazę danych jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Uwaga – baza danych zbiera oferty nie mające charakteru komercyjnego.