Hiszpanie przywieźli dary do powiatowego Hub-u

Data publikacji: 12 marca 2022
mężczyzna wskazujący na logo na bluzie

Ponad 30 godzin jazdy i przejechane prawie 3000 kilometrów. Pomimo zmęczenia i późnej pory, przyjechali z uśmiechem i darami dla Ukrainy. Grupa przyjaciół z Bilbao w Hiszpanii, w solidarności z Ukrainą i przeciwni napaści na ten kraj, przyjechali w piątek, późnym wieczorem do Tarnowskich Gór. To tutaj, zostawili zebrane w Hiszpanii dary dla obywateli Ukrainy. Po krótkiej przerwie, chwilę przed północą ruszyli w dalszą podróż do Krakowa, gdzie czekają na nich umówieni uchodźcy z Ukrainy. Powiatowy magazyn od dzisiaj także międzynarodowy, spełnia swoje zadanie, a to wszytko dzięki zaangażowaniu ludzi, jak widać z całej Europy.

Skąd Hiszpanie w naszym powiecie? To przyjaciele Polaka urodzonego w Tarnowskich Górach, a mieszkającego obecnie w kraju Basków – należących do związku zawodowego ERNE baskijskiej autonomicznej policji ERTZAINTZA w Bilbao. To oni kilka dni temu postanowili zabrać i dostarczyć pomoc dla ludności Ukraińskiej. Z pomocą kilku kontaktów z polskimi mieszkańcami w Hiszpanii i w Tarnowskich Górach postanowili dostarczyć ową pomoc do powiatowego magazynu Hub Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Przywieźli artykuły higieny, żywność ale też zabawki, koce, obuwie i ubrania, głównie dla dzieci. Oprócz dostarczenia pomocy materialnej, głównym ich celem tego wyjazdu jest zabranie uchodźców do Hiszpanii.

Z pomocą obywatelki Ukrainy, która mieszka w Castro Urdiales w Kantabrii, która kontaktowała się z osobami potrzebującymi transportu i azylu, ich celem jest odbierać około 12 osób z Lublina, Krakowa, Warszawy i Poznania, by docelowo przewieźć je do Hiszpanii.

W Tarnowskich Górach byli pierwszy raz i po wyjściu z samochodów nie kryli wzruszenia. Po chwili jednak z uśmiechem wspólnie z pracownikami starostwa i wolontariuszami szybko i sprawnie wypakowano 4 busy. Naładowani pozytywną energią, po tym jak zobaczyli zaangażowanie tarnogórzan ruszyli w dalsza drogę.

Call Now ButtonZadzwoń teraz