Polecamy. Antoni Cygan PASJA – wernisaż

Data publikacji: 20 marca 2022
awatar do wystawy PAsja w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle ŚŁąskim

Od 8 kwietnia w CEKUŚ – Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim będzie prezentowana PASJA prof. Antoniego Cygana, wystawa bardzo niezwykła, której tematyka idealnie wpisuje się w okres przed świętami Wielkanocy.

Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy i szkice prof. Antoniego Cygana, w tym nie pokazywane wcześniej prace z cyklu “Droga krzyżowa”, przeznaczone dla kaplicy w Wyższym śląskim Seminarium Duchownym. Prof. Cygan specjalizuje się w tematyce sakralnej, co w wywiadzie dla portalu kultura.wiara.pl uzasadnił w następujący sposób: Ważne jest to, co się chce przez swoją twórczość przekazać. Dla mnie Biblia jest źródłem prawd ponadczasowych, nieprzemijających. To opowieść o powstaniu, narodzinach, śmierci, to historia zbrodni, zdrady, nadziei, wybawienia, nienawiści, miłości. To dla mnie i nie tylko dla mnie, malarza, niekończąca się księga obrazów. Malarstwo sięgające do motywów religijnych mówi o sprawach, które nigdy nie tracą na aktualności, niezależnie od tego, w jakich czasach żyjemy i kto nasze obrazy ogląda. Ilustracyjność moich obrazów jest tylko formą, w którą ubieram idee, metaforę, tajemnice.

Oprawa muzyczna wernisażu: Kwartet Śląskich Kameralistów

Щиро запрошуємо на відкриття виставки живопису проф. Антоній Циган пт Пристрасть, який відбудеться 8 квітня о 18.00. проф. Антоні Циган, викладач Академії образотворчих мистецтв у Катовіцах, спеціалізується на викладі біблійних тем. Його остання виставка покаже сцени з Хресної дороги Ісуса Христа. На думку автора, живопис на релігійну тематику говорить про речі, які ніколи не втрачають своєї актуальності, незалежно від того, в який час ми живемо і хто б не бачив наші картини. Музична обстановка відкриття – Сілезький квартет камерних музикантів.

Музична обстановка відкриття: Сілезький камерний квартет. Безкоштовний вхід

Źródło https://cekus.pl/

Call Now ButtonZadzwoń teraz