I Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych

Data publikacji: 24 marca 2022
dwoje dzieci podczas zawodów na macie w uścisku

W minionym tygodniu odbył się I Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych. Wydarzenie zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie wspólnie z Klubem Olimpiad Specjalnych „Sokoły ” Miedary.

Celem imprezy była popularyzacja judo jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, stworzenie możliwości spotkania dla zawodników i ich trenerów, doświadczenie radości i sportowych emocji, kształtowanie charakteru.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z całego Śląska m.in. Klubu Olimpiad Specjalnych „Feniks” Bytom, Chabry „Wodzisław” oraz „Sokoły” Miedary.

Historycznego oficjalnego pierwszego otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Sebastian Nowak. Wśród przybyłych gości byli także Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gwoźdź, Radna Miasta Radzionkowa Pani Aneta Niedźwiecka, Dyrektor Technikum nr 13 Pan Mariusz Sroka, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Miedarach Pan Adam Grabowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Pani Izabela Mnich.

Złote medale wywalczyli: Dror Dylan, Kęszycki Błażej, Kokot Ilona, Kuśka Wiktoria, Pidzik Wojciech, Trawiński Mariusz, Wyszyński Dawid.

Srebrne medale wywalczyli: Brzytwa Joanna, Feluś Maciej, Franczak Adam, Gromada Kinga, Szczepanowski Marcin, Szwab Karol, Zieliński Oskar.

Brązowe medale: Mateusz Fielauf, Koczy Benjamin, Gowin Natalia, Paruzel Piotr, Roskosz Patryk.