Pomoc psychologiczna dla uchodźców. психологічну допомогу для біженців з України.

Data publikacji: 25 marca 2022
ukraina

Szanowni Państwo, zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego Starosta Tarnogórski uruchomił pomoc psychologiczną dla uchodźców z Ukrainy. Interwenci psychologiczni będą udzielać pomocy w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ulicy Sienkiewicza 16 (p. 25, I piętro), po wcześniejszym umówieniu.
Zatem osoby wyrażające chęć skorzystania ze wsparcia psychologicznego należy zgłaszać do
Koordynatora Powiatowego Wsparcia Psychologicznego pod numerem telefonu: 785 767 536.
Z uwagi na barierę językową ważne będzie by przy zgłoszeniu poinformować o stopniu znajomości języka polskiego osoby zgłaszanej lub o możliwości przyjazdu w towarzystwie osoby władającej językiem polskim i ukraińskim.
Sabina Müller – Koordynator Powiatowego Wsparcia Psychologicznego

Шановні Українці,
відповідно до рішення Сілезького воєводи, Староста Тарновські Гури, розпочав психологічну допомогу для біженців з України. Психологі будуть надавати консультації в будинку Повітового староства в Тарновських Гурах за адресою вул. Сенкевича, 16 (кім. 25, 1 поверх),тільки треба раніше про таку консультацію домовлятися.
Тому про людей, які висловлюють бажання скористатися психологічною підтримкою, слід повідомляти Координатора повітової психологічної підтримки за телефоном 785 767 536.
Через мовний бар’єр, буде важливо інформувати під час реєстрації про рівень знання польської мови особи, якій потрібна консультація.
Якщо є така можливість то прибувайте з людиною, яка володіє польською та українською мовами.
Сабіна Мюллер
Координатор повітової психологічної підтримки