Relacja z IX Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny

Data publikacji: 25 marca 2022
kilkadziesiąt osób w ubraniach sportowych stoi pod dmuchaną ramą z napisem meta start

19 marca w Truszczycy już po raz dziewiąty biegacze powitali wiosnę na sportowo. Truszczycka impreza jest pierwszą tego typu w całorocznym terminarzu biegowym w Powiecie Tarnogórskim. Corocznie współorganizują ją: Miasto Kalety, Powiat Tarnogórski oraz Nadleśnictwo Świerklaniec.

Relacja z przebiegu imprezy.

Bieg rozpoczął się o godzinie 12-tej. W szranki stanęło 19 zawodników i zawodniczek. Jako pierwszy, niespełna 5-cio kilometrową trasę, ukończył Marek Grund, drugi był Rafał Kargól, a trzeci Maciej Rogowski. Wszyscy ci zawodnicy stanęli na podium jako zwycięzcy kategorii „open”.

Po ukończeniu biegów przez wszystkich zawodników nastąpiła dekoracja zwycięzców, której dokonali burmistrz Klaudiusz Kandzia, członek zarządu Powiatu Tarnogórskiego Krzysztof Łoziński, radny Powiatowy Eugeniusz Ptak, a także przewodnicząca kaletańskiej rady miejskiej Janina Perz i zastępca przewodniczącego rady miejskiej w Kaletach w Kaletach Alojzy Rupik.

Tradycyjnie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dla wszystkich przybyłych zawodników pulę gadżetów przygotowały Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwo Świerklaniec.

Puchary w poszczególnych kategoriach ufundowało Miasto Kalety, zaś w klasyfikacji generalnej (open) Powiat Tarnogórski. Organizatorzy dziękują za pomoc w przeprowadzeniu imprezy panu leśniczemu Bronisławowi Wawrosiowi.

Klasyfikacja w kategoriach:

Mężczyźni wiek: 30-45 lat

 1. Szymon Krauze
 2. Łukasz Plaza
 3. Adam Polczyk

Mężczyźni wiek: 46+

 1. Robert Wręczycki
 2. Bogusław Borek
 3. Mariusz Sikora

Kobiety wiek: 17-29 lat

 1. Justyna Hajda

Kobiety wiek: 30 – 45 lat

 1. Aleksandra Zosgórnik
 2. Katarzyna Polczyk/ Joanna Skrzyniarz

Kobiety wiek: 46+

 1. Iwona Wręczycka
 2. Izabela Tomaszowska
 3. Joanna Karolczak

źródło: www.kalety.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz