100. paleta wyjechała z powiatowego HUB-u do Ukrainy

Data publikacji: 2 kwietnia 2022
starosta Krystyna Kosmala podczas sprawdzania rzeczy na magzynie

Od początku działania powiatowego magazynu HUB, spakowaliśmy i wysłaliśmy do Ukrainy 100 palet. Udało się to dzięki zaangażowaniu mieszkańców powiatu, a także dzięki współpracy z gminami, instytucjami, szkołami, firmami. Serdecznie dziękujemy Wam za zaangażowanie. W tym tygodniu funkcjonowanie magazynu osobiście sprawdziła starosta Krystyna Kosmala.

Do magazynu codziennie trafiają paczki z różnymi rzeczami bezpośrednio od mieszkańców, z gmin, stowarzyszeń, szkół oraz innych instytucji, nie tylko z naszego regionu, ale nawet z zagranicy. Codziennie też, w godzinach popołudniowych, w pracę na rzecz pomocy Ukrainie zaangażowani są osobiście przedstawiciele zarządu powiatu, wolontariusze, wśród których sporą część stanowią pracownicy starostwa. Dokonują oni segregacji zebranych rzeczy m.in. na jedzenie, chemię, kosmetyki, środki higieny, itp. Tak posegregowane i opisane, są pakowane na palety, a następnie przewożone do punktu w Lublińcu, gdzie koleją jadą do Ukrainy.

Niestety zdarzają się także przypadki, że do magazynu trafiają rzeczy stare i nienadające się do dalszego użytku. Wolontariusze weryfikują daty ważności/przydatności jedzenia, kosmetyków i innych rzeczy.

Wszystkim zaangażowanym, wolontariuszom, mieszkańcom, gminom i firmom wspierającym te działania serdecznie dziękujemy!   

Zadzwoń teraz