płk Bogusław Marek nowym dowódcą 5. Pułku Chemicznego

Data publikacji: 4 kwietnia 2022
wicestrosta Sebastian Nowak składa gratulacje nowemu dowódcy

płk Bogusław Marek został nowym Dowódcą tarnogórskiego 5. Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona BERBECKIEGO. Przekazanie dowodzenia płk Markowi odbyły się w miniony piątek – 1 kwietnia, na placu apelowym tarnogórskiej jednostki. Wicestarosta Sebastian Nowak złożył nowemu dowódcy gratulacje oraz przywitał w imieniu zarządu powiatu w nowym miejscu służby.

Uroczysty apel odbył się w obecności płk Mirosława Kobrynia, który od ubiegłego roku sprawuje obowiązki Szefa Zarządu Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia w Dowództwie Generalnym. Całość wydarzenia uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Pokaz musztry zaprezentowali uczniowie klasy wojskowej z Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich.