Nowy dach Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 25 kwietnia 2022
dach budunku z czerwonej dachówki

Ponad 1,1 mln złotych kosztował remont dachu szkoły, która bardziej znana jest w tarnogórskim środowisku jako „Sorbona”. Prawie 100-letni dziś budynek szkoły przy ul. Sienkiewicza jest jednym z bardziej rozpoznawalnych budynków w naszym mieście.

W minionym tygodniu został zakończony generalny remont dachu i poddasza „Sorbony”. W trakcie prowadzonych prac zostało wyremontowane poddasze wraz z konstrukcją dachu i wymianą pokrycia dachowego. W zakresie prac odrestaurowana została także charakterystyczna dla tego budynku wieżyczka widokowa z wymianą „wolich okien” oraz okien połaciowych.

Dodatkowo został docieplony strop poddasza wraz z wykonaniem nowoczesnego zabezpieczenia przeciwpożarowego. W zakresie zrealizowanego zadania, wymieniono również instalację elektryczną poddasza z oświetleniem wewnętrznym, instalację odgromową dachu wraz z kompletnym odwodnieniem.
Całkowity koszt remontu to 1 123 828,21 złotych.

Obecnie w budynku mieści się Wieloprofilowy Zespół Szkół, gdzie zachęcamy ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną pod linkiem: SORBONA

Zadzwoń teraz